Kurumsal

Kargınlar Hakkında

Firmamız 1933 yılında Balkanların en büyük fabrikası olarak kurulan Kendir ve Keten T.A.Ş'nin en büyük ortağı olarak ve Türkiye mümessilliğini yapmıştır.

Kargınlar İp Halat San. ve TİC.A.Ş ticaret kültürü çok eskilere dayanan dürüstlük ve kaliteli hizmet ilkesini amaç edinmiş bir aile şirketidir.

1974 yılı Eylül ayında Osman Savaş Kargın –Yani Evmolpidis Koll.Şti. olarak ticaret hayatına devam edip 30.12.1983 tarihi itibariyle Kargınlar A.Ş.'ye dönüştürülmüş ve günümüze kadar ticari hayatını devam ettirmektedir. Dünyanın en kaliteli Kınnap, Jüt, Sisal Halat, Sisal Orak İpi vb. çeşitleri şirketin sattığı ürünlerdendir.

Ayrıca Plastik Ambalaj İpi, Jüt Halat, Naylon Halat, Çırpı İpi, Pamuk İp, Sömek İp, Dikiş İpi, Çamaşır İpi, Yular, Kaytan, Paket İpi, Kargınlar A.Ş.'nin zengin ürün listesinin bir kısmını oluşturur.

Kargınlar A.Ş. ürün sahasının zenginleştirme çalışmaları sonucunda 2003 yılında makrame ipleri  üretimine başlamıştır. Şu anda Türkiye'nin en kaliteli Zincir örme, Kalın örme, Hamak ipi, Kordon örme ürünlerinin üretimi şirketimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.